Tool: Dagboekmethode

Offline tool: Dagboekmethode

Hoe krijg je als woningcorporatie of ontwikkelaar inzicht in nieuwe doelgroepen voor een concept? Hoe onderzoek je hun levensstijl en (latente) woonwensen?

In samenwerking met woningcorporatie Goed Wonen Gemert deden De Plekkenmakers onderzoek naar de woonwensen van eenpersoonshuishoudens in Gemert. In Gemert wonen steeds meer mensen alleen, terwijl het aanbod van de corporatie hier nog niet op aansluit.

Om inzicht te krijgen in (latente) behoeften vroegen we een groep bewoners om een week lang een speciaal op maat gemaakt dagboek bij te houden. Deelnemers beantwoordde allerlei vragen, waardoor wij een kijkje kregen in hun leven. Samen met Goed Wonen Gemert hebben we vervolgens diepte-interviews afgenomen.

Onze dagboekmethode heeft ervoor gezorgd dat de woningcorporatie nu een goed beeld heeft van de verschillende type eenpersoonshuishoudens en hun (woon)behoeften.

Deze tool is natuurlijk heel makkelijk digitaal in te zetten!

Lees meer over het concept, waar we deze tool hebben toegepast:

Visieontwikkeling Gerardusplein en -kerk

Recente berichten

Meedenken over je woning, woongebouw en woonomgeving!

Meedenken over je woning, woongebouw en woonomgeving!

Vidomes wil graag de 308 woningen van de Van Leeuwenhoeklaan in Zoetermeer en de omgeving daaromheen prettiger maken. Uit hun woononderzoek blijkt dat bewoners het onderling contact missen en dat veiligheid een belangrijk onderwerp is. De Plekkenmakers haalden op wat er leeft en speelt rondom de flat en welke dromen, ideeën en wensen bewoners voor de Van Leeuwenhoeklaan hebben.

Terugblik op het Congres Thuis in de wijk in Den Bosch!

Terugblik op het Congres Thuis in de wijk in Den Bosch!

De Plekkenmakers stonden op het Kennisplein van het congres om samen na te denken over mogelijke veranderingen, nieuwe woonzorgvormen en samenwerkingen tussen partijen in buurten. Hier maakten wij in onze ‘kas voor de toekomst’ visualisaties gedurende het congres en verzamelden we eyeopeners om nieuwe ideeën tot bloei te laten komen.

Alex Neves

Wil je meer weten
over dit bericht?

Neem contact op met Alex als je meer over dit onderwerp wilt weten.

Alex is stedenbouwkundige en architect bij De Plekkenmakers. Hij heeft een brede analytische kijk op ruimtelijke uitdagingen en brengt het DNA van de plek, kansen en mogelijkheden in kaart. Hierbij zoekt Alex naar de verbinding tussen de emotionele waarde voor mensen en de ruimtelijke kwaliteiten van plekken.

alex@deplekkenmakers.nl
06 - 4128 2734